Laget
Johan Stålhammar
Suppleant
Säsongen 2026/27: snitt 177,4 · plats 8 i laget
- Seriesegrare Sydallsvenskan 2021/22
- Seriesegrare Sydallsvenskan 2019/20
- Bästa match 947
- 5 säsonger i Div 1
Snitt
177,4
29 serier
Hemma
176,9
14 serier
Borta
177,9
15 serier
Banpoäng
18
av 29 möjliga · 62 %
Plats
8
i laget
Högsta serie
226
mot BK Znax
Bästa match
796
mot BK Strike F
200+-serier
6
av 29 serier · 21 %
Formkurva
Andel av lagets käglor
12,3 % den här säsongen · streck = jämnt fördelat 12,5 %
Snitt per serie
- Serie 1180,1
- Serie 2165,8
- Serie 3191,0
- Serie 4174,6
Spelpartner
- PartnerBanpoängEgetParet
- Jens Andersson3 av 3192,3173,0
- Thomas Strömberg Jönsson1 av 1193,0183,0
- Bertil Persson1 av 1208,0182,5
- Jimmy Månsson5 av 8183,5185,5
- Magnus Borggren4 av 8165,5176,5
- Filip Landén2 av 4179,0179,6
- Lars Borggren2 av 4165,0171,4
Snitt per hall
- HallSnittSerier
- Bjuvs Bowlinghall199,04
- Åstorps Bowlinghall183,03
- Ängelholm Lucky Bowl176,914
- Hörby Bowlinghall174,34
- Klippan Bowlinghall156,84
Snitt per oljeprofil
- OljeprofilSnittSerier
- Stonehenge199,04
- BDA 40 2025176,914
- BDA 41 2026168,07
Matcherna
| Omg | Datum | Mot | Lagets resultat | Serier | Totalt | Snitt | Banp. | Visa matchen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 | Omg 7 · 25 okt · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | BK Znax · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 14–6 | 179186226187 | 778 | 194,5 | 3 | |
| Johan Stålhammar | 179186226187 | 778 | 194,5 | 3 | ||||
| Jimmy Månsson | 213188190194 | 785 | 196,3 | 3 | ||||
| Bordet | 392374416381 | 1 563 | 195,4 | 3 | ||||
| BK Znax | 277381340362 | 1 360 | ||||||
| +/− | +115−7+76+19 | +203 | ||||||
| 6 | Omg 6 · 17 okt · Borta, Klippan · BDA 41 2026 | BK Lejonet F · Borta, Klippan · BDA 41 2026 | Vinst 17–2 | 211159134123 | 627 | 156,8 | 2 | |
| Johan Stålhammar | 211159134123 | 627 | 156,8 | 2 | ||||
| Magnus Borggren | 224182222170 | 798 | 199,5 | 2 | ||||
| Bordet | 435341356293 | 1 425 | 178,1 | 2 | ||||
| BK Lejonet F | 280341311307 | 1 239 | ||||||
| +/− | +155±0+45−14 | +186 | ||||||
| 6 | Omg 6 · 17 okt · Borta, Hörby | BS Olymp · Borta, Hörby | Vinst 12–7 | 136155198208 | 697 | 174,3 | 2 | |
| Johan Stålhammar | 136155198208 | 697 | 174,3 | 2 | ||||
| Magnus Borggren | 162195144201 | 702 | 175,5 | 2 | ||||
| Bordet | 298350342409 | 1 399 | 174,9 | 2 | ||||
| BS Olymp | 318356297374 | 1 345 | ||||||
| +/− | −20−6+45+35 | +54 | ||||||
| 5 | Omg 5 · 10 okt · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Höganäs BC F2 · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 12–8 | 197152–– | 349 | 174,5 | 1 | |
| Johan Stålhammar | 197152–– | 349 | 174,5 | 1 | ||||
| Filip Landén | 216213 | 429 | 214,5 | 1 | ||||
| Bordet | 413365 | 778 | 194,5 | 1 | ||||
| Höganäs BC F2 | 333393 | 726 | ||||||
| +/− | +80−28 | +52 | ||||||
| 4 | Omg 4 · 26 sep · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | BK Spiken F · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 18–2 | 160187190153 | 690 | 172,5 | 2 | |
| Johan Stålhammar | 160187190153 | 690 | 172,5 | 2 | ||||
| Jimmy Månsson | 128181183223 | 715 | 178,8 | 2 | ||||
| Bordet | 288368373376 | 1 405 | 175,6 | 2 | ||||
| BK Spiken F | 312372344279 | 1 307 | ||||||
| +/− | −24−4+29+97 | +98 | ||||||
| 3 | Omg 3 · 19 sep · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Tramo IF · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 12–7 | 170151163176 | 660 | 165,0 | 2 | |
| Johan Stålhammar | 170151163176 | 660 | 165,0 | 2 | ||||
| Lars Borggren | 158180175198 | 711 | 177,8 | 2 | ||||
| Bordet | 328331338374 | 1 371 | 171,4 | 2 | ||||
| Tramo IF | 344353285304 | 1 286 | ||||||
| +/− | −16−22+53+70 | +85 | ||||||
| 2 | Omg 2 · 12 sep · Borta, Bjuv · Stonehenge | BK Strike F · Borta, Bjuv · Stonehenge | Vinst 20–0 | 208172223193 | 796 | 199,0 | 4 | |
| Johan Stålhammar | 208172223193 | 796 | 199,0 | 4 | ||||
| Bertil Persson | 157 | 157 | 157,0 | 1 | ||||
| Jens Andersson | 186149 | 335 | 167,5 | 2 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 173 | 173 | 173,0 | 1 | ||||
| Bordet | 365358372366 | 1 461 | 182,6 | 4 | ||||
| BK Strike F | 349329291310 | 1 279 | ||||||
| +/− | +16+29+81+56 | +182 | ||||||
| 2 | Omg 2 · 12 sep · Borta, Åstorp · BDA 41 2026 | BK Spiken F · Borta, Åstorp · BDA 41 2026 | Vinst 17–3 | –164203182 | 549 | 183,0 | 2 | |
| Johan Stålhammar | –164203182 | 549 | 183,0 | 2 | ||||
| Filip Landén | 158134 | 292 | 146,0 | 1 | ||||
| Jens Andersson | 126 | 126 | 126,0 | 1 | ||||
| Bordet | 322337308 | 967 | 161,2 | 2 | ||||
| BK Spiken F | 376330258 | 964 | ||||||
| +/− | −54+7+50 | +3 |
Perfekta serier
0
ingen 300 än
Snitt i seriespel
188,6
285 serier sedan 2013/14
Bästa match
947
227 · 234 · 242 · 244, jan 2022
200+-serier
88
av 285 serier · 31 %
Matchbäst
2
av 78 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
4
av 78 matcher · högst i laget
Avgöraren
63 av 102
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
30–33
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2026/27
Snitt i seriespel
177,4
29 serier 2026/27
Bästa match
796
208 · 172 · 223 · 193, sep 2026
200+-serier
6
av 29 serier · 21 %
Matchbäst
0
av 8 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 8 matcher · högst i laget
Avgöraren
9 av 9
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
1–4
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2022/23
Snitt i seriespel
203,8
4 serier 2022/23
Bästa match
815
203 · 223 · 224 · 165, jan 2023
200+-serier
3
av 4 serier · 75 %
Matchbäst
0
av 1 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 1 matcher · högst i laget
Avgöraren
0 av 1
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
0–0
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2021/22
Snitt i seriespel
189,0
58 serier 2021/22
Bästa match
947
227 · 234 · 242 · 244, jan 2022
200+-serier
17
av 58 serier · 29 %
Matchbäst
1
av 16 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
1
av 16 matcher · högst i laget
Avgöraren
11 av 22
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
6–5
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2020/21
Snitt i seriespel
189,0
8 serier 2020/21
Bästa match
811
213 · 190 · 214 · 194, sep 2020
200+-serier
2
av 8 serier · 25 %
Matchbäst
0
av 2 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 2 matcher · högst i laget
Avgöraren
3 av 3
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
1–0
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2019/20
Snitt i seriespel
197,7
56 serier 2019/20
Bästa match
916
289 · 194 · 247 · 186, jan 2020
200+-serier
25
av 56 serier · 45 %
Matchbäst
0
av 15 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 15 matcher · högst i laget
Avgöraren
11 av 20
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
8–8
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2018/19
Snitt i seriespel
187,9
53 serier 2018/19
Bästa match
853
226 · 244 · 215 · 168, jan 2019
200+-serier
15
av 53 serier · 28 %
Matchbäst
1
av 14 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
3
av 14 matcher · högst i laget
Avgöraren
13 av 19
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
4–7
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2015/16
Snitt i seriespel
178,5
8 serier 2015/16
Bästa match
741
161 · 206 · 169 · 205, nov 2015
200+-serier
2
av 8 serier · 25 %
Matchbäst
0
av 3 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 3 matcher · högst i laget
Avgöraren
1 av 2
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
1–1
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2014/15
Snitt i seriespel
187,8
46 serier 2014/15
Bästa match
849
201 · 243 · 187 · 218, feb 2015
200+-serier
13
av 46 serier · 28 %
Matchbäst
0
av 13 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 13 matcher · högst i laget
Avgöraren
9 av 17
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
7–3
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2013/14
Snitt i seriespel
184,0
23 serier 2013/14
Bästa match
772
199 · 232 · 147 · 194, apr 2014
200+-serier
5
av 23 serier · 22 %
Matchbäst
0
av 6 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
0
av 6 matcher · högst i laget
Avgöraren
6 av 9
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
2–5
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Snitt per säsong
Andel av lagets käglor
12,4 % i karriären · streck = jämnt fördelat 12,5 %
Säsong för säsong
| Säsong | Lag | Serier | Snitt | Högsta | 200+ | Banpoäng | Visa matcherna | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | Playboys BCDiv 4 · 8 matcher | 29 | 177,4 | 226 | 6 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2022/23 | BK Full HouseF1 Div 1 · 1 match | 4 | 203,8 | 224 | 3 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2021/22 | BK Full HouseF1 Div 1: 14 matcher · F1 Kval till Div 1: 1 match · Sydallsvenskan: 1 match | 58 | 189,0 | 263 | 17 | 23 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2020/21 | BK Full HouseF1 Div 1 · 2 matcher | 8 | 189,0 | 214 | 2 | 7 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2019/20 | BK Full HouseF1 Div 1: 11 matcher · Sydallsvenskan: 4 matcher | 56 | 197,7 | 289 | 25 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2018/19 | BK Full HouseF1 Div 2: 13 matcher · B NVSK Västra: 1 match | 53 | 187,9 | 244 | 15 | 35 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2015/16 | BK FH EngelholmF2 Div 3 · 3 matcher | 8 | 178,5 | 206 | 2 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2014/15 | BK FH Engelholm, BK Full HouseF2 Div 3: 7 matcher · F1 Sydallsvenskan: 6 matcher | 46 | 187,8 | 267 | 13 | 28 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2013/14 | BK Full HouseF1 Slutspel till Sydallsvenskan: 4 matcher · F1 Div 1: 2 matcher | 23 | 184,0 | 232 | 5 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Totalt | 9 säsonger, 3 lag · 78 matcher | 285 | 188,6 | 289 | 88 | 157 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Segrar
0
ingen seger än
Topp 10-placeringar
0
av 4 starter
Snitt i tävlingar
192,8
25 serier, utan hcp
Tävlingar per säsong
| Med hcp | Rent | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Datum | Tävling | Plats | Resultat | Snitt | Plats | Resultat | Snitt | Detaljer |
| 2021/22 1 start · bästa 52:a · snitt 200,2 rent | ||||||||
| 31 jan 2022 | Skånemästerskapet · Ängelholm6 serier | 52 | 1 333 | 222,2 | 43 | 1 201 | 200,2 | |
|
||||||||
| 2018/19 2 starter · bästa 14:e · snitt 196,8 rent | ||||||||
| 23 apr 2019 | Skånetouren Ängelholm12 serier | 14 | 2 572 | 214,3 | 5 | 2 392 | 199,3 | |
|
||||||||
| 2 nov 2018 | Skånemästerskapet Bjuv1 serier | 97 | 195 | 195,0 | 1 | 166 | 166,0 | |
|
||||||||
| 2014/15 1 start · bästa 95:e · snitt 176,7 rent | ||||||||
| 1 dec 2014 | Skånetouren Helsingborg · del 26 serier | 95 | 1 210 | 201,7 | 75 | 1 060 | 176,7 | |
|
||||||||
Karriären
Hallar och olja
Partner och motstånd
Svitar och milstolpar
Spelpartner
| R. Teece | 4 | 4 av 4 | 100 % | 159,8 | 188,8 |
|---|---|---|---|---|---|
| Jens Andersson | 3 | 3 av 3 | 100 % | 192,3 | 173,0 |
| Pontus Rosvall | 1 | 1 av 1 | 100 % | 200,0 | 194,5 |
| H. Nilsson | 1 | 1 av 1 | 100 % | 179,0 | 148,0 |
| G. Rittbring | 6 | 5 av 6 | 83 % | 183,8 | 177,9 |
| A. Andersson | 9 | 7 av 9 | 78 % | 185,1 | 207,0 |
| M. Wennberg | 8 | 6 av 8 | 75 % | 209,0 | 197,9 |
| J-D. Mortensen | 4 | 3 av 4 | 75 % | 175,3 | 191,5 |
| K. Andersson | 11 | 8 av 11 | 73 % | 204,0 | 208,4 |
| J. Krigård | 3 | 2 av 3 | 67 % | 178,0 | 166,3 |
| Jimmy Månsson | 8 | 5 av 8 | 63 % | 183,5 | 185,5 |
| J. Mattsson | 19 | 11 av 19 | 58 % | 195,8 | 202,7 |
| J. Jerfström | 21 | 12 av 21 | 57 % | 184,8 | 187,3 |
| J. Hansson | 24 | 13 av 24 | 54 % | 211,6 | 206,7 |
| J. Persson | 61 | 33 av 61 | 54 % | 187,2 | 188,4 |
| Thomas Strömberg Jönsson | 14 | 7 av 14 | 50 % | 193,7 | 187,0 |
| P. Andersson | 8 | 4 av 8 | 50 % | 171,9 | 177,5 |
| Magnus Borggren | 8 | 4 av 8 | 50 % | 165,5 | 176,5 |
| J. de Neergaard | 4 | 2 av 4 | 50 % | 187,5 | 213,4 |
| Filip Landén | 4 | 2 av 4 | 50 % | 179,0 | 179,6 |
| Johan Thörn | 4 | 2 av 4 | 50 % | 181,3 | 177,4 |
| Lars Borggren | 4 | 2 av 4 | 50 % | 165,0 | 171,4 |
| N. Schill | 4 | 2 av 4 | 50 % | 171,3 | 162,5 |
| M. Andersson | 2 | 1 av 2 | 50 % | 177,5 | 187,8 |
| C. Johansson | 2 | 1 av 2 | 50 % | 183,0 | 183,0 |
| O. Persson | 23 | 11 av 23 | 48 % | 188,7 | 193,3 |
| M. Ahlberg | 14 | 4 av 14 | 29 % | 194,7 | 195,9 |
| Bertil Persson | 4 | 1 av 4 | 25 % | 181,5 | 159,1 |
| H. Sinander | 4 | 0 av 4 | 0 % | 180,0 | 169,3 |
| Mats Olsson | 1 | 0 av 1 | 0 % | 167,0 | 169,5 |
| B. Ohrberg | 1 | 0 av 1 | 0 % | 165,0 | 156,0 |
| B. Herrlin | 1 | 0 av 1 | 0 % | 168,0 | 135,0 |
Serier i samma par, på samma bord · guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
I siffror
Snitt per säsong
Seriernas fördelning
285 serier i seriespel sedan 2013/14
Oljeprofilerna
| Elitserien 44 2018 | 60 | 190,2 | 244 | sep 2020 |
|---|---|---|---|---|
| Stonehenge | 19 | 203,2 | 244 | sep 2026 |
| Allsvenskan 44 2018 | 16 | 207,6 | 289 | jan 2020 |
| BDA 40 2025 | 14 | 176,9 | 226 | okt 2026 |
| Allsvenskan 42 2020 | 12 | 196,9 | 263 | jan 2022 |
| Elitserien 44 2021 | 10 | 184,4 | 232 | dec 2021 |
| Elitserien 41 2018 | 8 | 181,5 | 220 | feb 2020 |
| Räven | 8 | 178,5 | 206 | nov 2015 |
| Allsvenskan 40 2018 | 8 | 177,5 | 214 | mar 2019 |
| Allsvenskan 41 2018 | 7 | 197,6 | 236 | jan 2020 |
| BDA 41 2026 | 7 | 168,0 | 211 | okt 2026 |
| Abbey road | 6 | 177,8 | 243 | okt 2021 |
| 41 Fot | 4 | 212,8 | 223 | nov 2019 |
| Easy street | 4 | 212,5 | 237 | mar 2019 |
| Wall street | 4 | 198,8 | 212 | feb 2020 |
| Allsvenskan 38 2020 | 4 | 190,0 | 205 | nov 2021 |
| Beaten path | 4 | 181,3 | 198 | sep 2021 |
| Inferno | 4 | 180,0 | 193 | nov 2021 |
| Allsvenskan 39 2018 | 3 | 156,7 | 168 | sep 2021 |
| Kval 2022 | 2 | 183,0 | 194 | maj 2022 |
Guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
Hallarna
| Ängelholm Lucky Bowl · hemma | 139 | 187,0 | 248 | 39 |
|---|---|---|---|---|
| Helsingborgs Bowlinghall | 16 | 185,1 | 232 | 4 |
| Malmö - Baltiska | 16 | 214,0 | 289 | 4 |
| Kinna - Marks Bowling | 12 | 183,4 | 221 | 3 |
| Åstorps Bowlinghall | 11 | 201,1 | 223 | 3 |
| Bjuvs Bowlinghall | 10 | 182,9 | 223 | 3 |
| Västervik - Kingpin | 10 | 176,2 | 267 | 3 |
| Klippan Bowlinghall | 10 | 172,9 | 214 | 3 |
| Lunds Bowlinghall | 8 | 211,3 | 247 | 2 |
| Värnamo Bowlinghall | 7 | 182,1 | 193 | 2 |
| Höganäs Bowlinghall | 4 | 171,0 | 184 | 1 |
| Markaryds Bowlinghall | 4 | 212,5 | 237 | 1 |
| Borås - Lucky Bowl | 4 | 212,8 | 236 | 1 |
| Staffanstorps Bowlinghall | 4 | 198,8 | 212 | 1 |
| Trelleborg - Söderslätt | 4 | 190,3 | 220 | 1 |
| Hultsfreds Bowlinghall | 4 | 181,3 | 198 | 1 |
| Eksjö Bowlinghall | 4 | 180,8 | 243 | 1 |
| Växjö Knock ´em Down | 4 | 180,0 | 193 | 1 |
| Tingsryds Bowlinghall | 4 | 195,0 | 205 | 1 |
| Göteborg - Backa | 4 | 190,0 | 205 | 1 |
| Hörby Bowlinghall | 4 | 174,3 | 208 | 1 |
| Ljungby Lucky Bowl | 2 | 172,0 | 190 | 1 |
Guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
Snitt per serie, hela karriären
- Serie 1186,0
- Serie 2186,3
- Serie 3192,1
- Serie 4190,4
Johan Stålhammar
Kontakt