Laget
Daniel Svensson
Sekreterare
Säsongen 2026/27: snitt 201,6 · plats 1 i laget
- 4 × 300
- Seriesegrare Div 2 SG2 2025/26
- Seriesegrare Div 3 SG1 2023/24
- Bästa match 1 040
Snitt
201,6
32 serier
Hemma
205,3
16 serier
Borta
197,9
16 serier
Banpoäng
24
av 32 möjliga · 75 %
Plats
1
i laget
Högsta serie
300
Perfekt serie · mot BK Spiken F
Bästa match
895
mot BK Spiken F
200+-serier
15
av 32 serier · 47 %
Formkurva
Andel av lagets käglor
14,0 % den här säsongen · streck = jämnt fördelat 12,5 %
Snitt per serie
- Serie 1200,5
- Serie 2197,1
- Serie 3207,5
- Serie 4201,4
Spelpartner
- PartnerBanpoängEgetParet
- Bertil Persson2 av 2196,0170,8
- Thomas Strömberg Jönsson18 av 23202,5181,8
- Linus Elfberg3 av 4208,0201,5
- Jens Andersson1 av 3190,3182,5
Snitt per hall
- HallSnittSerier
- Åstorps Bowlinghall219,04
- Ängelholm Lucky Bowl205,316
- Klippan Bowlinghall195,04
- Hörby Bowlinghall192,04
- Bjuvs Bowlinghall185,84
Snitt per oljeprofil
- OljeprofilSnittSerier
- BDA 41 2026207,08
- BDA 40 2025205,316
- Stonehenge185,84
Matcherna
| Omg | Datum | Mot | Lagets resultat | Serier | Totalt | Snitt | Banp. | Visa matchen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 | Omg 7 · 25 okt · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | BK Znax · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 14–6 | 193225238176 | 832 | 208,0 | 3 | |
| Daniel Svensson | 193225238176 | 832 | 208,0 | 3 | ||||
| Linus Elfberg | 187178201214 | 780 | 195,0 | 3 | ||||
| Bordet | 380403439390 | 1 612 | 201,5 | 3 | ||||
| BK Znax | 407301291292 | 1 291 | ||||||
| +/− | −27+102+148+98 | +321 | ||||||
| 6 | Omg 6 · 17 okt · Borta, Klippan · BDA 41 2026 | BK Lejonet F · Borta, Klippan · BDA 41 2026 | Vinst 17–2 | 173234190183 | 780 | 195,0 | 3 | |
| Daniel Svensson | 173234190183 | 780 | 195,0 | 3 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 186160162119 | 627 | 156,8 | 3 | ||||
| Bordet | 359394352302 | 1 407 | 175,9 | 3 | ||||
| BK Lejonet F | 306258271303 | 1 138 | ||||||
| +/− | +53+136+81−1 | +269 | ||||||
| 6 | Omg 6 · 17 okt · Borta, Hörby | BS Olymp · Borta, Hörby | Vinst 12–7 | 201190176201 | 768 | 192,0 | 2 | |
| Daniel Svensson | 201190176201 | 768 | 192,0 | 2 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 158184147135 | 624 | 156,0 | 2 | ||||
| Bordet | 359374323336 | 1 392 | 174,0 | 2 | ||||
| BS Olymp | 370317311370 | 1 368 | ||||||
| +/− | −11+57+12−34 | +24 | ||||||
| 5 | Omg 5 · 10 okt · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Höganäs BC F2 · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 12–8 | 218193175203 | 789 | 197,3 | 2 | |
| Daniel Svensson | 218193175203 | 789 | 197,3 | 2 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 132 | 132 | 132,0 | 1 | ||||
| Jens Andersson | 165166193 | 524 | 174,7 | 1 | ||||
| Bordet | 350358341396 | 1 445 | 180,6 | 2 | ||||
| Höganäs BC F2 | 284323344399 | 1 350 | ||||||
| +/− | +66+35−3−3 | +95 | ||||||
| 4 | Omg 4 · 26 sep · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | BK Spiken F · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 18–2 | 183223189★ 300 | 895 | 223,8 | 4 | |
| Daniel Svensson | 183223189★ 300 | 895 | 223,8 | 4 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 144143205219 | 711 | 177,8 | 4 | ||||
| Bordet | 327366394519 | 1 606 | 200,8 | 4 | ||||
| BK Spiken F | 305300276325 | 1 206 | ||||||
| +/− | +22+66+118+194 | +400 | ||||||
| 3 | Omg 3 · 19 sep · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Tramo IF · Hemma, Ängelholm · BDA 40 2025 | Vinst 12–7 | 177165259168 | 769 | 192,3 | 2 | |
| Daniel Svensson | 177165259168 | 769 | 192,3 | 2 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 176138159167 | 640 | 160,0 | 2 | ||||
| Bordet | 353303418335 | 1 409 | 176,1 | 2 | ||||
| Tramo IF | 353397249319 | 1 318 | ||||||
| +/− | ±0−94+169+16 | +91 | ||||||
| 2 | Omg 2 · 12 sep · Borta, Bjuv · Stonehenge | BK Strike F · Borta, Bjuv · Stonehenge | Vinst 20–0 | 202149213179 | 743 | 185,8 | 4 | |
| Daniel Svensson | 202149213179 | 743 | 185,8 | 4 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 146150 | 296 | 148,0 | 2 | ||||
| Bertil Persson | 155136 | 291 | 145,5 | 2 | ||||
| Bordet | 348299368315 | 1 330 | 166,3 | 4 | ||||
| BK Strike F | 326272333297 | 1 228 | ||||||
| +/− | +22+27+35+18 | +102 | ||||||
| 2 | Omg 2 · 12 sep · Borta, Åstorp · BDA 41 2026 | BK Spiken F · Borta, Åstorp · BDA 41 2026 | Vinst 17–3 | 257198220201 | 876 | 219,0 | 4 | |
| Daniel Svensson | 257198220201 | 876 | 219,0 | 4 | ||||
| Thomas Strömberg Jönsson | 177186165147 | 675 | 168,8 | 4 | ||||
| Bordet | 434384385348 | 1 551 | 193,9 | 4 | ||||
| BK Spiken F | 316302346331 | 1 295 | ||||||
| +/− | +118+82+39+17 | +256 |
Perfekta serier
4
dec 2023, mar 2023, apr 2013 m.fl.
Snitt i seriespel
204,7
386 serier sedan 2012/13
Bästa match
1 040
207 · 300 · 277 · 256, mar 2023
200+-serier
213
av 386 serier · 55 %
Matchbäst
12
av 101 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
17
av 101 matcher · högst i laget
Avgöraren
81 av 144
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
40–30
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
1
sep 2026
Snitt i seriespel
201,6
32 serier 2026/27
Bästa match
895
183 · 223 · 189 · 300, sep 2026
200+-serier
15
av 32 serier · 47 %
Matchbäst
4
av 8 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
4
av 8 matcher · högst i laget
Avgöraren
8 av 11
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
1–4
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2025/26
Snitt i seriespel
205,8
48 serier 2025/26
Bästa match
887
263 · 215 · 210 · 199, apr 2026
200+-serier
27
av 48 serier · 56 %
Matchbäst
0
av 12 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
1
av 12 matcher · högst i laget
Avgöraren
10 av 16
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
3–3
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2024/25
Snitt i seriespel
199,3
64 serier 2024/25
Bästa match
921
269 · 192 · 224 · 236, nov 2024
200+-serier
35
av 64 serier · 55 %
Matchbäst
1
av 16 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
1
av 16 matcher · högst i laget
Avgöraren
15 av 22
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
7–4
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
1
dec 2023
Snitt i seriespel
208,1
71 serier 2023/24
Bästa match
960
243 · 258 · 256 · 203, dec 2023
200+-serier
44
av 71 serier · 62 %
Matchbäst
2
av 19 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
3
av 19 matcher · högst i laget
Avgöraren
13 av 27
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
9–6
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
1
mar 2023
Snitt i seriespel
226,0
28 serier 2022/23
Bästa match
1 040
207 · 300 · 277 · 256, mar 2023
200+-serier
23
av 28 serier · 82 %
Matchbäst
2
av 7 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
2
av 7 matcher · högst i laget
Avgöraren
4 av 12
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
1–1
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2014/15
Snitt i seriespel
198,4
65 serier 2014/15
Bästa match
944
216 · 242 · 246 · 240, mar 2015
200+-serier
29
av 65 serier · 45 %
Matchbäst
1
av 19 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
2
av 19 matcher · högst i laget
Avgöraren
11 av 27
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
11–8
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
0
ingen 300 säsongen 2013/14
Snitt i seriespel
204,4
60 serier 2013/14
Bästa match
925
181 · 263 · 235 · 246, mar 2014
200+-serier
34
av 60 serier · 57 %
Matchbäst
2
av 15 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
3
av 15 matcher · högst i laget
Avgöraren
14 av 22
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
6–4
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Perfekta serier
1
apr 2013
Snitt i seriespel
204,3
18 serier 2012/13
Bästa match
879
172 · 213 · 194 · 300, apr 2013
200+-serier
6
av 18 serier · 33 %
Matchbäst
0
av 5 matcher · högst av alla i matchen
Lagets bästa
1
av 5 matcher · högst i laget
Avgöraren
6 av 7
banpoäng när matchen kunde avgöras
Is i magen
2–0
banor avgjorda med 15 käglor eller mindre
Snitt per säsong
Andel av lagets käglor
12,9 % i karriären · streck = jämnt fördelat 12,5 %
Säsong för säsong
| Säsong | Lag | Serier | Snitt | Högsta | 200+ | Banpoäng | Visa matcherna | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026/27 | Playboys BCDiv 4 · 8 matcher | 32 | 201,6 | ★ 300 | 15 | 24 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2025/26 | BK Full HouseF1 Div 2 · 12 matcher | 48 | 205,8 | 263 | 27 | 35 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2024/25 | BK Full HouseF1 Div 2 · 16 matcher | 64 | 199,3 | 269 | 35 | 42 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2023/24 | BK Full HouseF1 Div 1: 18 matcher · F2 Div 3: 1 match | 71 | 208,1 | ★ 300 | 44 | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2022/23 | BK Full HouseF1 Div 1 · 7 matcher | 28 | 226,0 | ★ 300 | 23 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2014/15 | BK Full House, FH/LuntertunElitserien Herrar: 12 matcher · F1 Slutspel till Sydallsvenskan: 3 matcher · F1 Sydallsvenskan: 3 matcher · NVSK Västra: 1 match | 65 | 198,4 | 254 | 29 | 27 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2013/14 | BK Full House, BK FH EngelholmF1 Div 1: 10 matcher · Elitserien Herrar: 4 matcher · F2 Div 3: 1 match | 60 | 204,4 | 263 | 34 | 36 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2012/13 | BK Full HouseF1 Slutspel till Div 1: 4 matcher · F1 Div 1: 1 match | 18 | 204,3 | ★ 300 | 6 | 15 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Totalt | 8 säsonger, 4 lag · 101 matcher | 386 | 204,7 | ★ 300 | 213 | 234 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Segrar
0
ingen seger än
Topp 10-placeringar
1
av 4 starter
Snitt i tävlingar
194,7
30 serier, utan hcp
Tävlingar per säsong
| Med hcp | Rent | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Datum | Tävling | Plats | Resultat | Snitt | Plats | Resultat | Snitt | Detaljer |
| 2023/24 1 start · bästa 179:e · snitt 198,8 rent | ||||||||
| 27 jan 2024 | Skånemästerskapet Ängelholm6 serier | 179 | 1 211 | 201,8 | 62 | 1 193 | 198,8 | |
|
||||||||
| 2013/14 2 starter · bästa 7:e · snitt 192,7 rent | ||||||||
| 7 jun 2014 | Svenska Cupen Finalspel 201410 serier | 7 | 2 167 | 216,7 | 1 | 1 977 | 197,7 | |
|
||||||||
| 27 apr 2014 | Skånetouren del 4 · Ängelholm6 serier | 62 | 1 172 | 195,3 | 29 | 1 106 | 184,3 | |
|
||||||||
| 2012/13 1 start · bästa 97:e · snitt 195,6 rent | ||||||||
| 12 apr 2013 | Skånetouren del 5 · Ängelholm kval8 serier | 97 | 1 565 | 195,6 | 62 | 1 565 | 195,6 | |
|
||||||||
Karriären
Hallar och olja
Partner och motstånd
Svitar och milstolpar
Spelpartner
| M. Wennberg | 4 | 4 av 4 | 100 % | 240,0 | 227,4 |
|---|---|---|---|---|---|
| E. Nilsson | 1 | 1 av 1 | 100 % | 199,0 | 172,0 |
| J. Persson | 31 | 24 av 31 | 77 % | 207,9 | 204,4 |
| M. Ahlberg | 17 | 13 av 17 | 76 % | 209,1 | 200,8 |
| H. Nyström | 49 | 37 av 49 | 76 % | 206,3 | 207,8 |
| A. Andersson | 12 | 9 av 12 | 75 % | 207,4 | 203,1 |
| G. Glendert | 4 | 3 av 4 | 75 % | 213,0 | 213,3 |
| Linus Elfberg | 4 | 3 av 4 | 75 % | 208,0 | 201,5 |
| J. Gustavsson | 15 | 11 av 15 | 73 % | 203,5 | 209,2 |
| C. Johansson | 52 | 38 av 52 | 73 % | 201,3 | 201,6 |
| Thomas Strömberg Jönsson | 40 | 28 av 40 | 70 % | 211,1 | 189,9 |
| W. Jönsson | 7 | 4 av 7 | 57 % | 197,1 | 194,6 |
| M. Andersson | 7 | 4 av 7 | 57 % | 206,7 | 193,9 |
| O. Persson | 20 | 11 av 20 | 55 % | 211,1 | 206,5 |
| J. Hansson | 12 | 6 av 12 | 50 % | 185,3 | 194,1 |
| A. Thomsson | 4 | 2 av 4 | 50 % | 199,0 | 206,6 |
| R. Thurgren | 4 | 2 av 4 | 50 % | 180,5 | 179,6 |
| Bertil Persson | 4 | 2 av 4 | 50 % | 192,0 | 169,0 |
| L. Lindgren | 2 | 1 av 2 | 50 % | 197,5 | 183,0 |
| Jimmy Månsson | 7 | 3 av 7 | 43 % | 208,3 | 196,2 |
| J. Olsson | 10 | 4 av 10 | 40 % | 206,9 | 200,2 |
| P. Andersson | 37 | 14 av 37 | 38 % | 205,0 | 203,8 |
| J. Klyft | 3 | 1 av 3 | 33 % | 219,0 | 198,7 |
| Jens Andersson | 3 | 1 av 3 | 33 % | 190,3 | 182,5 |
| M. Lundin | 13 | 4 av 13 | 31 % | 203,0 | 192,2 |
| M. Wetterberg | 10 | 3 av 10 | 30 % | 201,4 | 210,3 |
| J. Mattsson | 5 | 1 av 5 | 20 % | 187,8 | 179,1 |
| M. Stéen | 3 | 0 av 3 | 0 % | 206,0 | 179,8 |
| A. Lousdal | 2 | 0 av 2 | 0 % | 210,5 | 188,5 |
| Johan Thörn | 2 | 0 av 2 | 0 % | 176,5 | 167,3 |
| R. Rittbring | 1 | 0 av 1 | 0 % | 205,0 | 202,5 |
| D. Ströbeck | 1 | 0 av 1 | 0 % | 144,0 | 174,0 |
Serier i samma par, på samma bord · guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
I siffror
Snitt per säsong
Seriernas fördelning
386 serier i seriespel sedan 2012/13
Oljeprofilerna
| 2023 BDA 40 | 57 | 210,5 | ★ 300 | apr 2024 |
|---|---|---|---|---|
| BDA 40 2025 | 44 | 201,6 | ★ 300 | okt 2026 |
| EA 41 2024 | 28 | 196,9 | 233 | apr 2025 |
| Stonehenge | 20 | 223,7 | ★ 300 | sep 2026 |
| Seoul | 20 | 191,8 | 235 | mar 2015 |
| Lodjuret | 16 | 205,2 | 246 | apr 2014 |
| Atlanta | 11 | 196,5 | 254 | jan 2015 |
| BDA 42 2025 | 8 | 215,3 | 246 | jan 2026 |
| EA 41 2022 | 8 | 209,6 | 264 | apr 2025 |
| EA 42 2022 | 8 | 207,8 | 235 | mar 2024 |
| BDA 41 2026 | 8 | 207,0 | 257 | okt 2026 |
| Elit Kval 41 2024_C | 4 | 230,3 | 269 | nov 2024 |
| BDA 42 2022 | 4 | 225,3 | 264 | mar 2023 |
| Gold Digger 42 | 4 | 221,8 | 263 | apr 2026 |
| BDA 41 2023 | 4 | 220,8 | 228 | apr 2026 |
| Chromium 6742 | 4 | 219,8 | 255 | feb 2023 |
| BDA 42 2024 | 4 | 211,3 | 236 | nov 2024 |
| Middle Road V2 | 4 | 209,3 | 236 | jan 2025 |
| 2023 BDA 38 | 4 | 201,5 | 214 | nov 2023 |
| BDA 38 2022 | 4 | 197,3 | 214 | feb 2023 |
| London | 4 | 196,3 | 234 | jan 2015 |
| BDA 40 2023 | 4 | 193,8 | 224 | jan 2025 |
| Bredd 38 2021 | 4 | 189,5 | 214 | feb 2025 |
| BDA 39 2024 | 4 | 180,3 | 203 | feb 2025 |
| EA 39 2024 | 4 | 176,8 | 199 | nov 2024 |
| 2023 BDA 41 | 3 | 203,3 | 236 | nov 2023 |
| Montreal | 3 | 191,7 | 232 | nov 2014 |
| 2023 BDA 42 | 3 | 175,0 | 209 | apr 2024 |
| Beijing | 2 | 216,0 | 228 | jan 2015 |
Guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
Hallarna
| Ängelholm Lucky Bowl · hemma | 216 | 205,6 | ★ 300 | 56 |
|---|---|---|---|---|
| Bjuvs Bowlinghall | 16 | 200,9 | ★ 300 | 4 |
| Hörby Bowlinghall | 13 | 203,8 | 254 | 4 |
| Varbergs Bowlinghall | 12 | 194,8 | 224 | 3 |
| Örebro - Strike & Co | 12 | 195,9 | 235 | 3 |
| Åstorps Bowlinghall | 12 | 219,8 | 264 | 3 |
| Kristianstad - Idrottshallen | 10 | 211,6 | 268 | 3 |
| Tyringe Bowlinghall | 8 | 217,6 | 255 | 2 |
| Värnamo Bowlinghall | 8 | 208,9 | 241 | 2 |
| Malmö - Baltiska | 8 | 204,9 | 244 | 2 |
| Klippan Bowlinghall | 8 | 200,5 | 236 | 2 |
| Hässleholms Bowlinghall | 8 | 221,3 | 263 | 2 |
| Helsingborgs Bowlinghall | 7 | 197,3 | 232 | 2 |
| Perstorps Bowlinghall | 7 | 199,9 | 236 | 2 |
| Falkenbergs Bowlinghall | 6 | 212,8 | 236 | 2 |
| Alingsås - Stures Bowling | 4 | 199,3 | 229 | 1 |
| Nässjö Bowlinghall | 4 | 196,3 | 234 | 1 |
| Karlskrona - Cyberzone | 4 | 193,5 | 207 | 1 |
| Kungsbacka Bowlinghall | 4 | 230,3 | 269 | 1 |
| Göteborg - Stigberget | 4 | 176,8 | 199 | 1 |
| Partille Arena - John Scott´s | 4 | 209,3 | 236 | 1 |
| Viskafors Bowlinghall | 4 | 189,5 | 214 | 1 |
| Borås - Lucky Bowl | 4 | 180,3 | 203 | 1 |
| Hyltebruks Bowlinghall | 3 | 175,0 | 209 | 1 |
Guld = bäst i kolumnen · tryck på en rubrik för att sortera
Snitt per serie, hela karriären
- Serie 1205,7
- Serie 2205,0
- Serie 3205,7
- Serie 4202,4
Daniel Svensson
Kontakt